داخلي1

 

بیمارانی که نیاز به  مراقبت و پایش سلامت با مشکلات و بیماریهای داخلی ، مزمن و سالمندی دارند،در این بخش بستری می شوند .

معرفي بخش :

بخش داخلی یک از تاریخ 4/3/92 بصورت تفکیک شده از بخش داخی قبلی تحت دو بخش مجزای داخلی 1 و داخلی 2  در طبقه چهارم بیمارستان لاله افتتاح و راه اندازی شده است .

مجهز به 15 تخت بستری بیمار در 8 اتاق که 7 اتاق دو تخته و یک اتاق خصوصی و ایزوله می باشدکه از شماره 1/445 تا 452 نامگذاری شده است .

اتاقهای بیماران :

اتاقهای دو تخته شامل 2 تخت بستری بیمار که مجهز به Bed Side دو طرفه و میز غذا و Bed Chart علائم حیاتی ، لاکر  و چهار پایه پایین تخت  ،  یک کمد دیواری برای رخت آویز و یک پتو و یک بالش همراه و یک صندلی تختخوابشو  ،   یک دستگاه تلویزیون 22 اینچ سامسونگ یک سرویس بهداشتی فرنگی و حمام ،  یک دستگاه یخچال ،  یک سطل زباله خانگی، یک تابلوی شماره تلفن های ضروری و دیگر منشور حقوق بیمار ، جهت قبله  یک دستگاه ساکشن متعلق به 2 تخت مجهز به دستورالعمل استفاده آن و پکیج استفاده از آن ( ساکشن تیوب، سوند نلاتون، فینگر تیب، کانکشن)  يك دستگاه تلفن براي 2 تخت در تمامی اتاق ها برای هر تخت  یک مانومتر اکسیژن سانترال مجهز به سوند اکسیژن و مهتابی سقفی و کنسول بالای تختها مجهز به 2 مهتابی برای هر تخت ، سیستم خنک کننده و گرمایشی فن کوئول ؛ زنگ اخبار  (Nurse Call)  و چراغ شب می باشد .

 

پزشکان محترم بخش داخلی:

 

متخصصین عفونی :

  سرکار خانم دکتر مینو محرز

جانشین = سرکار خانم دکتر حدادی (متخصص عفونی)  

عموماً روزهای پنج شنبه و جمعه و زمان نبودن خانم دکتر محرز تشریف می آورند.

جناب آقاي دكتر مرداني روزهاي فرد

جانشين- جناب آقاي دكتر آقازاده (متخصص عفونت) روزهاي زوج

متخصصین غدد:

جناب آقای دکتر اسدیان- جناب آقای دکتر ملتی

متخصصین داخلی:

جناب آقای دکتر توکلی جانشین ایشان ( سركار خانم جعفري متخصص داخلی) که روزهای جمعه و زمان نبودن         دکتر توکلی تشریف می آورند.

متخصصین مغز و اعصاب :

جناب آقای دکتر پور محمودیان- جناب آقای دکتر معتمدی(جانشین ایشان سرکار خانم دکتر مصطفایی با همین تخصص هستند)

متخصصین ریه :

جناب آقای دکتر احتشامی افشار- جناب آقای دکتر هاشم نژاد- جناب آقای دکتر مصدق

متخصص اعصاب و روان :

سرکار خانم دکتر روحي

متخصصین گوارش :

جناب آقای دکتر درياني

جانشینان ایشان :

 جناب آقای دکتر مهدی بابایی

  سرکار خاتنم دکتر رضایی سليم

  جناب آقاي دكتر اماني  

   جناب آقای دکتر شاهرخ موسوی  (جانشيان ايشان آقاي دكتر ثقفي)

   جناب آقاي دكتر منصوري

    جناب آقاي دكتر نجاتي

متخصصین خون ( انکولوژیست) :

جناب آقای دکتر سمیعی ( جانشین ایشان سرکار خانم دکتر بابك فقط روزهاي شنبه ) هستند 

جناب اقای دکتر شریفیان ( رئيس هر دو بخش داخلي هستند )                                                                        

جناب آقای دکرت مرتضوی زاده ( دستیار ایشان خانم دكتر مشتاقي نسب با همین تخصص هستند . )

رادیوتراپیست ها : 

جناب آقای دکتر مزدایی

 جناب آقای دکتر جهانگیری راد

 جناب آقای دکتر عابدی مقدم

روماتولوژیست :

سرکار خانم دکتر احمدی

نفرولوژیست ها :

جناب آقای دکتر خاتمی

جناب آقای دکتر ارگانی

 

نحوه پذيرش ، انتقال ، ترخيص :

 

ورود بیمار به بخش از 3 طریق است :

  1. پذیرش مستقیم
  2. از اورژانس
  3. انتقال از بخشهای دیگر

در هر صورت از بیمار و همراهان با روی خوش استقبال می کنیم ، ابتدا بیمار و (گفته خود بیمار) و دستبند و مشخصات بیمار در پرونده توسط کمک بهیار و پرستار چک می شود و در صورتیکه درست بود به اتاقش راهنمایی می شود ، در بیماران تازه بستری شده قد و وزن آنها توسطکمک بهیاران گرفته شده و به پرستاران گفته می شود در مورد دادن کیف بهداشتی و لباس به بیماران باید به چند نکته توجه شود :

فيش هاي سه برگي سفيد ، سبز و زرد كه بايد كاملاً پر شود ، سفيد دست بيمار ، سبز ضميمه پرونده و زرد دست پرسنل براي شارژ مي ماند و بايد در كامپيوتر هم ثبت شود .

بیمار توسط کمک بهیار به اتاق و تختش راهنمایی می شود کارت بالای سر توسط کمک بهیار تحت نظارت پرستار بیمار نوشته می شود که چه نوع کارتی می باشد ؟

در پوشیدن لباس در صورت تمایل بیمار و همراه به بیمار کمک می کند در مورد نرس کال و تجهیزات اتاق و تحوه استفاده از تلفن و گرفتن خط آزاد و دستشویی و یخچال و ... توضیح می دهد .

توسط همکاران پرستار ادمیت می شود مجدداً در مورد نحوه استفاده از نرس کال توضیح داده می شود و مورس بیمار را تعیین می کنند و در مورد بیماران با مورس بالا اقدامات لازم با کمک مسئول شیفت و کمک بهیاران شروع می شود که بعداً توضیح داده خواهد شد بیماری که CVA کرده ،  بدحال است باید توسط کمک بهیار با حضور پرستار از جهت وجود Bed Sore حتماً چک شود و داشتن یا نداشتن آن حتماً در برگه ادمیت و گزارش پرستاری قید شود و از همراهان امضاء گرفته شود .

زمانیکه بیمار از اورژانس می آید باید تحویل بیمار بالینی و با حضور پرستار بیمار باشد که هم گزارش می گیریم و هم بیمار را از نظر IV و CVP ، پورت، زخم و داشتن ترشحات و پانسمان ، Sore ، کبودیها، تاول ، سوند ، درن ، NGT  و چک علائم حیاتی و سطح هوشیاری چک می کنیم .

در زمان انتقال بیمار از بخشهای دیگر هم بهتر است تحویل گزارش بیمار بالینی و بالای سر بیمار باشدو بقیه موارد مثل پذیرش مستقیم است با این تفاوت که اگر بیمار بدحال است توضیحات کاملی به همراه بیمار داده می شود.

تحویل مدارک مهم و مرتبط با بیماری فعلی بیمار هم قسمت مهمی است که در پایین کاردکس قسمت مراقبتهای پرستاری با خودکار نوشته می شود .

 

دستبند شناسایی بیمار :

هر بیماری در هر ساعت شبانه روز که وارد بیمارستان می شود چه از طریق پذیرش بستری چه اورژانس و چه سرپایی برای آنها دستبند شناسایی چاپ می شود که زمینه سفید دارد از جنس ضد حساسیت ، قابل شستشو ، قابل انعطاف ، نرم و کمی آزاد به دست راست بسته می شود ( اگر خیلی تنگ باش حالت گارو می شود ) که مشخصاتی مثل نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، تاريخ تولد ، شماره پرونده ، جنسیت ، نام پزشک معالج ، تاریخ بستری ، نام بخش و شماره تخت و اتاق روی آن ثبت شده است .

همه بیماران بستری در بخش باید دارای دستبند شناسایی باشند و هر کاری که برای بیمار انجام می شود باید نام و نام خانوداگي ، نام پدر، تاريخ تولد را هم از خودش سؤال کنیم ، هم با دستبند شناسایی چک شود و هم با پرونده مثل انجام آزمایشات ، انجام اقدامات پاراکلینیکی ، ترانس فرآورده های خونی ، دادن داروها ، رفتن به اتاق عمل ، جمع آوري نمونه ها و مايعات بدن

 

ترخيص بيماران :

ترخيص بيماران الزاماً با دستور كتبي پزشك معالج صورت مي گيرد . و پس از تاييد شدن دستور ترخيص بيمار توسط پزشك معالج توسط پرسنل پرستاري ، به بيمار و همراه وي آموزشهاي لازم در مورد روند ترخيص داده مي شود . پرونده بيمار توسط منشي جهت تسويه حساب آماده شده و همراه بيمار با راهنمايي منشي بخش ، به واحد ترخيص فرستاده مي شود و برگه خروج بيمار به وي داده مي شود كه يك نسخه از آن به بخش مربوطه تحويل داده مي شود و نتيجه بعدي به نگهباني تحويل داده مي شود. در هنگام ترخيص آموزشهاي پرستاري لازم در مورد نحوه مراقبت از بيمار در منزل و ارائه درمان و تغذيه و تكميل سير بهبودي به زبان ساده و قابل فهم براي بيمار و همراه توضيح داده مي شود . در موارد لزوم پمفلت و بروشور آموزشي نيز داده مي شود .

 

 

 

تور مجازی بیمارستان لاله