سي تي اسكنوگرام

 

مشکلات بسیاری به دلیل کوتاهی اندام تحتانی ممکن است ایجاد شود. این مشکلات با بررسی و معاینه پزشک قابل مشاهده هستند اما برای بررسی های دقیق تر می توان از رادیوگرافی اسكنوگرام استفاده نمود.

رادیوگرافی اسكنوگرام، یکی از رادیوگرافی های تخصصی می باشد که توسط پزشکان ارتوپدی درخواست می شود . این رادیوگرافی در تمامی مراکز تصویربرداری و رادیولوژی قابل انجام نمی باشد.

 

دلایل انجام رادیوگرافی اسكنوگرام

از دلایل شایع درخواست رادیوگرافی اسكنوگرام می توان به ارزیابی و اندازه گیری میزان دقیق کوتاهی اندام تحتانی و مقایسه اختلاف طول پاها می باشد .

یک پزشک متخصص ارتوپدی می تواند از طریق بالین بیمار طول ظاهری اندام های تحتانی و پا بیمار را مقایسه نماید. اما قبل از انجام عمل جراحی قطعاَ نیاز به ارزیابی دقیق طول اندام ها  توسط راديولوژی اسكنوگرام و همچنین بررسی نمای اندام (alignment view ) در اندام های تحتانی می باشد .

همچنین جهت بررسی انحراف ستون فقرات، انحراف اسکولیوز و یا ارزیابی بیماری های لگن که می توانند منجر به انحراف استخوان لگن شوند از این روش استفاده می شود . زیرا در صورت انحراف و یا کجی، ممکن است مشکل کوتاه شدن و یا بلندی اندام های تحتانی ایجاد نماید .

 

 

در رادیوگرافی اسكنوگرام  چه مواردی بررسی می شود ؟

در این صورت باید رادیوگرافی تخصصی اسكنوگرام باشد. در رادیولوژی تخصصی اسكنوگرام، همانند رادیوگرافی تری جوینت و یا رادیوگرافی الایمنتویو نیاز به هر سه مفصل هیپ، زانوها و مچ پاها در یک گرافی خواهد بود که این خدمات در مرکز تصویربرداری تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان لاله همراه با پرسنل مجرب قابل انجام می باشد .

 

مزایای راديوگرافى اسكنوگرام:

  • در این روش نسبت به سی تی اسکن دوز کمتری از اشعه ایکس در بدن افراد وارد می شود .
  •  راديوگرافى اسكنوگرام نسبت به سی تی اسکن کمتر است .
  • دقت بررسی در این روش نسبت به انواع سونوگرافی، رادیوگرافی، رادیولوژی و همچنین سی تی اسکن بالاتر است .

 

پس از انجام آزمون آماده بودن ریپورت پزشک به وسیله پیامک به اطلاع شما خواهد رسید .

جهت دریافت جواب پزشک همه روزه غیر از روزهای کاری از ساعت 8 صبح الی 18 بعد از ظهر به صورت حضوری مراجعه نمایید و یا از خدمات غیرحضوری از طریق سایت بیمارستان به آدرس http://www.laleh-hospital.com/forms/login/laboratory/service-answer در قسمت خدمات آنلاین با استفاده از شماره شناسایی و شماره پرونده مندرج در قبض جهت username  و password استفاده نمایید .

تماس فقط از طریق واتساپ با شماره  09393735795 امکان پذیر می باشد.

خدمات انجام شده در بخش تصویربرداری، قابلیت چاپ تصاویر بر روی CD  و  همچنین امکان ارسال لينك تصاوير به صورت واتساپ و يا ايميل را دارا می باشند.

 

تور مجازی بیمارستان لاله