O P G (تصويربرداري فك و صورت )

 

گرافی OPG 

 

گرافی OPG  مخفف Orthopantomograph)) با نامهای مختلفی نظیر پانورکس (Panorex) و یا پانورامیک و مخفف های OPG، PAN، DPR (Dental Panoramic Radiograph)  و  OPTشناخته میشود.

 

در مرکز تصویربرداری تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان لاله از دستگاه پانوركس جهت تصويربرداري هاي پانوراميك از دندان ها، سفالومتري، بررسي مفصل TMJ و استخوانهاي صورت استفاده مي شود و از دستگاه peri apical جهت تصويربرداري از دندانها به صورت تك تك استفاده مي شود.

 مکانیزم تصویربرداری در این روش چرخش دستگاه شامل تیوب اشعه ایکس و کاست یا سنسور حساس به اشعه به دور سر است.

و تیوب مولد اشعه در پشت سر و سنسور یا کاست رو به روی بیمار قرار دارد، در حین انجام گرافی OPG  از شما خواسته می شود تا در حالت (پوزیشن) صحیح قرار گرفته و طی مدت حداکثر 15 ثانیه تکان نخورید.

 

پس از انجام آزمون آماده بودن ریپورت پزشک به وسیله پیامک به اطلاع شما خواهد رسید .

جهت دریافت جواب پزشک همه روزه غیر از روزهای کاری از ساعت 8 صبح الی 18 بعد از ظهر به صورت حضوری مراجعه نمایید و یا از خدمات غیرحضوری از طریق سایت بیمارستان به آدرس http://www.laleh-hospital.com/forms/login/laboratory/service-answer در قسمت خدمات آنلاین با استفاده از شماره شناسایی و شماره پرونده مندرج در قبض جهت username  و password استفاده نمایید .

تماس فقط از طریق واتساپ با شماره  09393735795 امکان پذیر می باشد.

خدمات انجام شده در بخش تصویربرداری، قابلیت چاپ تصاویر بر روی CD  و  همچنین امکان ارسال لينك تصاوير به صورت واتساپ و يا ايميل را دارا می باشند .

 

 

 

 

تور مجازی بیمارستان لاله